Na této stránce se dovíte potřebné informace k Líbeznickým bludičkám.

O závodu

Líbeznické bludičky jsou orientačním závodem (nejen) dvojic na kolech – horských, trekingových, krosových. Principem závodu je najít v určeném časovém limitu co nejvíce kontrol a nasbírat co nejvíce bodů. Cílem tedy není najít všechny kontroly, ale vybrat si ty, které přinesou nejvíce bodů, nebo se vám budou na mapě prostě líbit. Kontroly jsou rozmístěny v okolí startu a cíle závodu a jsou vyznačeny v mapě, kterou dostane každá dvojice při registraci. Všechny kontroly jsou označeny balonkem, který se používá při orientačním běhu, u každé kontroly jsou také originální kleštičky pro označení do startovní karty. Kontroly jsou obodovány podle obtížnosti jejich dosažení - vzdálenost od startu, obtížnost nalezení.

Trasu závodu si tedy volí každý sám, je třeba se pouze vrátit v časovém limitu, který je 4 hodiny. A držet se celý závod pohromadě a všechny kontroly, které si vyberete, navštívit společně.

Kategorie

Soutěžit můžete v následujících kategoriích, v každé kategorii vyhlašujeme první tři místa:

MM neboli Muži – družstvo tvoří dvojice mužů, bez ohledu na věk, může to tedy být dva kamarádi, táta se synem, vnuk s dědou – podmínkou je, že oba jedou na vlastním kole

ŽŽ neboli Ženy – družstvo tvoří dvojice žen, bez ohledu na věk, tedy dvě kamarádky, matka s dcerou, vnučka s babičkou – podmínku je, že obě jedou na vlastním kole

neboli Mix – družstvo tvoří dvojice muž a žena, bez ohledu na věk – manželský pár, milenecký pár, táta s dcerou, děda s vnučkou – podmínku je, že oba jedou na vlastním kole

MDŽ neboli Rodina – družstvo tvoří celá rodina, na počtu a věku nezáleží. Mohou to tedy být například rodič nebo rodiče s jedním nebo dvěma dětmi nebo tatínek s dětmi – všichni jedou na vlastním kole nebo tatínek s prckem v sedačce nebo ve vozíku.

Kontroly, bodování, časový limit

Kontrol bude celkem 20 a budou bodovány v rozmezí 10 až 90 bodů. Bodová hodnota závisí na obtížnosti nalezení nebo vzdálenosti od startu. Každá kontrola se skládá z červeno-bílého lampionu, který se používá při orientačním běhu a originálních kleštiček, kterými vyznačíte do startovní karty, že jste kontrolu navštívili. Časový limit jsou 4 hodiny od startu. V cíli vám pak sečteme body za jednotlivé navštívené kontroly a odečteme případnou penalizaci za pozdní příjezd. Penalizace činí za každých započatých 5 minut minus 10 bodů. Kdo dojede půl hodiny po určeném časovém limitu, nebude hodnoceni.

Příklad: získáte 400 bodů za dosažené kontroly a o 7 minut nestihnete limit.

2 x 10 minus body za pozdní příjezd (2x započatých 5 minut) = 20 minus bodů, CELKEM 400 – 20 = 380 je výsledný počet bodů.

Pořadí se určuje podle počtu dosažených bodů, při stejném počtu bodů rozhoduje čas příjezdu.

Start a cíl, prezentace

Start i cíl závodu je v Líbeznicích, v Areálu zdraví (Arču) . Zde bude také probíhat prezentace, a to v den konání závodu, tedy 8. června 2019 od 8:45 do 9:15. V 9:15 proběhne představení tratě a poskytneme informace o závodu. Start závodu je v 9:30.  

Startovné

Díky obci Líbeznice, která na závody poskytla finanční podporu z grantu na podporu aktivit v oblasti kultury, sportu a volného času je startovné symbolických 100,- Kč za dvojici (kategorie MM, ŽŽ, MŽ) nebo celé družstvo v případě kategorie MDŽ.

Každá dvojice, nebo družstvo obdrží mapu s vyznačením kontrol, startovní kartu a drobné občerstvení (pití a tatranku). První tři družstva v jednotlivých kategoriích se mohou těšit na diplomy a ceny. Startovné se platí na místě v hotovosti.

Přihláška

Pokud jste dočetli až sem, tak byste měli mít dostatek informací pro rozhodnutí, zda se přihlásit. Ještě přidáváme pár motivátorů:

1) Stanete se součástí již tradičního líbeznického závodu

2) Strávíte celý den pohybem na čerstvém vzduchu a kdo bude chtít, také si trochu zasoutěží

3) Poznáte okolí Líbeznic, kontroly budou na zajímavých místech

4) Poznáte další sousedy nebo nové tváře se stejným zájmem, budete se bavit

5) A uděláte nám velkou radost.

Je lepší se přihlásit předem, abychom věděli, kolik můžeme čekat účastníků a podle toho vše připravit. Přihlásit se můžete i na místě, ale i v tom případě budeme moc rádi, když nám dáte dopředu vědět.

Přihlásit se můžete zde.

Pokud vám není vše zcela jasné, kontaktujte nás nebo se rovnou přihlaste a uvidíte sami. A nebojte se, veškeré důležité informace poskytneme i před startem závodu.